0 212 593 49 94
Sosyal Medya Hesaplarımız

Avcılar Tv Servisi

26 Haziran 2021
324 kez görüntülendi
Avcılar Tv Servisi

Avcılar Tv Servisi

Avcılar Tv Servisi ve yetkili servisi olan Baran Elektronik her marka ve model televizyon tamirini titizlikle yerine getirmektedir. Özellikle yerinde televizyon tamiri hizmetimiz ile evinizde veya işyerinizde televizyon problemleriniz giderilmeye çalışılmaktadır.Tabi bu işlem televizyonun problemine bağlı olarak değişiklik gösterebilmekte.

Bazı büyük çaplı problemler yerinde servise müsade etmeyebiliyor. Bu servisleri de televizyonunuzu alıp tamir işlemini bitirip tekrar geri getirerek problemi çözüme kavuşturuyoruz.Televizyonunuz bozulduysa bizi arayın gelip televizyonu adresinizden alıp arıza tespitini yapalım. Arıza hakkında sizlere aynı gün içerisinde dönüş yapıp ve fiyat bilgisi verelim.Sizden onay alırsak televizyonunuzu tamir edip tüm testleri yapıldıktan sonra adresinize teslim edelim.

Televizyonlar, lcd, plazma, uhd, 4k, 8k gbi birçok farklı modellere sahip olunca servis konusu da kendi içerisinde kademelere ayrılmak zorunda kalıyor. Bu da kullanıcılara servis ararken,lcd televizyon tamir servisi, led televizyon servisi gibi aramalara yönlendiriyor.AvcılarTv Servisi olarak her türlü televizyon tamir, servis ve kurulum hizmeti vermekteyiz.Buyukcekmece Led Tv Servisi

Üstelik servislerimizin tamamı garanti kapsamına dahil edilmektedir. Led tv tamir servisi, lcd tv tamir servisi, plazma tv tamir servisi gibi ihtiyaçlarınızın hepsini garantili bir şekilde yerine getirmekteyiz.Parça değişimi işlemleride orjinal ya da yan sanayi olamak üzere müşterimizin isteğine göre yerine getirilebilmektedir.

Avcılar Tv Servisi

Avcılar Tv Servisi sunan Firmamız Baran Elektronik Profesyonel Kadro ve Ekipmanlarımızla, İstanbul Avrupa yakası tüm ilçe mahalle ve semtlerine,Her Marka ve Model TELEVİZYON,  OLED TV,  QLED TV,  LCD TV,  LED TV,  PLAZMA TELEVİZYON  Servis Tamir bakım ve montaj işlerini Profesyonel olarak siz değerli Müşterilerimize sunmaktayız.

Avcılar Tv Servisi,Yerinde Servis Hizmetlerimizle arızalı cihazlarınızı adresinizden alıyoruz ve tamir işlemi bittikten sonra tekrar adresinize Garantili olarak teslim ve montajını yapıyoruz.

Yerinde Servis Hizmetlerimizle, İstanbul Avrupa yakası tüm ilçe, semt ve mahallelerine, uzman mobil ekiplerimiz adresinize gelerek,arızalı cihazların yazılım ve donanım sorunları, besleme, anakart, tcon vb kartlarda oluşan donanımsal arızaların tamiri veya değişimi yapılır…

Yerinde tamiri mümkün olmayan, cihazlarınızın ekran – panel arızaları ve florasan – led değişimi gibi sorunları için, cihazınızı Avcılar Tv Servisi Teknik Servisimize getirerek , fiyat bilgilendirmesi ve onay mutabakatı sonrası onarım, bakım, ayar ve gerekli testleri yapıldıktan sonra adresinize getirip kuruyoruz…

Avcılar Tv Servisi

Avcılar Tv Servisi

Avcılar Tv Servisi alanında yetkili ve yerinde hizmeti ile firmamız bilinen led tv servisleri arasında yerini almıştır.

Bölgede uzun sürdir hizmet veren ekiplerimiz evde servis güvenliği ve titizliğini her zaman gözetmektedir.

Her türlü hijyen şartlarına dikkat eden servis personellerimiz rahatsızlık vermeden servislerini tamamlamayı görev edinmişlerdir.

Her türlü led tv marka ve modeline tamir işlemi gerçekleştiren Avcılar  Tv Servisi özellikle yerinde servis hizmeti ile dikkat çekmektedir.Tamir işlemi yaptığımız markaların bir kısmı aşağıdaki gibidir.

Teknik Servis Hizmeti Verdiğimiz HD TV Televizyon Markaları

Lg marka televizyon ve led tv, Arçelik marka televizyon ve led tv, Beko marka televizyon ve led tv, Samsung marka televizyon ve led tv, Vestel marka televizyon ve led tv, Siemens Smarka televizyon ve led tv, Grundig marka televizyon ve led tv, Sony marka televizyon ve led tv, Philips marka televizyon ve led tv, Toshiba marka televizyon ve led tv, Profilo marka televizyon ve led tv,

Telefunken marka televizyon ve led tv, Regal marka televizyon ve led tv, Sanyo marka televizyon ve led tv, Panasonic marka televizyon ve led tv, Saba marka televizyon ve led tv.Samsung, Lg, Philips, Sony, Vestel, Sharp, Panasonic, Toshiba, Jvc, Grundıig, Arçelik, Seg, Sunny, NextStar, Yumatu, Axen, Jameson, Fınlux, Altus, Saba Lg marka televizyon ve led tv,Arçelik marka televizyon ve led tv,

Beko marka televizyon ve led tv, Samsung marka televizyon ve led tv, Vestel marka televizyon ve led tv, Siemens Smarka televizyon ve led tv, Grundig marka televizyon ve led tv, Sony marka televizyon ve led tv, Philips marka televizyon ve led tv, Toshiba marka televizyon ve led tv, Profilo marka televizyon ve led tv, Telefunken marka televizyon ve led tv, Regal marka televizyon ve led tv, Sanyo marka televizyon ve led tv, Panasonic marka televizyon ve led tv, Saba marka televizyon ve led tv.

Avcılar’ın tüm mahalle ve civar semtlerine servisimiz mevcuttur.Avcılar Tv Servisi

Sık Karşılaşılan Televizyon Arızaları 

Televizyonumda ses var görüntü yok

Birçok Marka LCD VE LED Ekranlı Televizyonlar Da Yaşanan Ses Var Görüntü Yok Arızası, Rutin Olarak Meydana Gelmektedir. Yani Televizyon Dünyasında En Yaygın Yaşanan Arızalardan Biridir.

Televizyondan Ses Gelmesine Rağmen Görüntünün Olmaması, Ekranın Kapkaranlık Bir Şekilde Durması Sorununa Neden Olan Durumlardır. Genel Olarak Bazı Markalarda Sıklıkla Karşılaşılan Ses Var Görüntü Yok Arızası, Birçok Nedenden Veya Hatadan Ötürü Kaynaklanabilmektedir.

Ancak Bu Hatalar, Tüm LCD Televizyonlarında Yaşanabilmektedir. Ses Var Görüntü Yok Arızasının Nedenleri Ise, Üründen Ürüne Farklılık Gösterebilmektedir.Arıza NedenleriBoard Arızası: Farklı Marka Ve Model De Olan LCD Televizyonlarda Sıklıkla Karşılaşılabilen Bir Durumdur. Board Arıza, Ürünün Görüntü Kalitesini Düşürdüğü Gibi, Görüntüyü Komple Ortadan Kaldırmaktadır. Ayrıca Bu Gibi Durumlarda Cihazdan Ses Geldiği Halde Görüntü Alınmayabilir.

Avcılar Tv Servisi

Ses Var Görüntü Yok Arızasının Diğer Bir Nedeni Ise, LCD Televizyonlarının Arkasında Bulunan Aydınlatmaların Bozulmasıdır. Arka Aydınlatmaların Bozulması, Cihazın Görüntü Vermesine Engel Olabilir. Ayrıca Aydınlatmaların Bozulması Söz Konusu Arızanın Yaşanma Sebeplerinin Başında Gelmektedir.İnverter Kartlarının Yanması: Ses Var Görüntü Yok Arızasının Nedenlerinden Biridir. Ancak Bu Durum Çok Nadir Olarak Yaşanmaktadır.

Fakat Görüntünün Ortadan Kalmasına Ve Televizyon Ekranın Hiçbir Şekilde Tepki Vermemesine Nedenle Olabilir. İnverter Kartların Yanması, Ürüne Giden Sinyal Sistemine De Zarar Verebilir. Bu Nedenle Görüntü Almanız Imkânsız Bir Hale Gelebilir.İnverter Devresinin Yanması: Ürüne Gelen Elektriğin Düzensiz Olmasından Kaynaklanan Bir Arızadır.

Yanma Olayının Gerçekleşmesi, Ses Var Görüntü Yok Sorununu Da Beraberinde Getirmektedir.Garantisi Bitmiş Olan Ürünlerinizi Servisimize Getirebilir Ve Kısa Bir Sür Içerisinde Arızanın Çözülmesini Sağlayabilirsiniz. Ayrıca Avcılar Tv Servisi’nde Yapılan Tüm Işlemler, Güvenlik Kontrolleri Dâhilinde Gerçekleştirilmekte Ve Ürününüze Herhangi Bir Zarar Gelmesi Engellenmektedir.

Televizyonumda görüntü var ses yok

Her marka televizyonda rastlayabileceğiniz sorunlardan biri de  televizyon görüntü var ses yok sorunudur. Televizyon ekranında görüntü almanıza rağmen ses çıkışında sorun var ise öncelikle bazı kontrolleri yapmanızı, buna rağmen düzelme olmuyor ise profesyonel  Avcılar Tv Servisi aramanızı tavsiye ederiz.

Televizyonda Görüntü Var Ses Yok Sorunu Çözümü

 görüntü var ses yok sorununun çözümü bazen çok basit olabilir. Hatta ortada bir arıza dahi olmayabilir. Bu nedenle Avcılar Tv Servisi aramadan önce sizin bazı ufak kontrolleri gerçekleştirmenizi öneririz.

TV De Görüntü Var Ses Yok Çözümü,Öncelikli olarak kumanda vasıtası ile TV sesini arttırarak kontrol edebilirsiniz.TV sessiz konumda iken görüntü var ama ses yok sorunu oluşabilir. Yeniden sessiz tuşuna bakarak kontrolünü sağlayın Televizyona kulaklık takılı ise TV de görüntü var ses yok sorunu oluşturabilir. Kulaklık bağlı ise çıkararak kontrol etmenizi öneririz.Televizyonunuzda ses sistemi mevcut ise ses kablolarının doğru yerlerde takılı olduğuna emin olunuz.

Kablolar doğru yerlerinde ise ve hala TV de görüntü var ses yok ise ses sistemini devre dışı bırakarak ses sorununun televizyondan mı kaynaklı yoksa ses sisteminden mi kaynaklı olduğunu test edebilirsiniz.Televizyonda sinyal algılamadığı zaman sesin otomatik kapanmasını sağlayan bir algılama olabilir. Sinyal kaybı oluşuyorsa kısa bir süre sonra yeniden deneyebilirsiniz.

Elektronik cihazlarda çok fazla elektrik akımı birikimi olabilmektedir. Özellikle televizyonunuzu kapatmayıp devamlı stand bye da bırakıyorsanız televizyonunuzu düğmesinden kapatmanızı ve fişini çekmenizi öneririz. 3-5 Dakikalık bekleme süreci sonrasında televizyonunuzu yeniden açarak kontrol edebilirsiniz.

Yukarıda önerilen tüm kontrol aşamalarını yapmanıza rağmen  televizyon görüntü var ses yok sorunu hala devam ediyorsa en kısa süre içerisinde Avcılar Tv Servisi ile iletişime geçmeniz ve teknik servis almanızı tavsiye etmekteyiz.

Avcılar Tv Servisi

televizyonu kapadıktan sonra bir daha çalışmadı (ışık yanmıyor, ses görüntü yok)

Öncelik, le TV’nizin elektrik ile olan bağlantısını kontrol etmelisiniz gerekiyorsa başka bir prizde kontrol etmeye çalışın ekranın yanında, arkasında veya altına gizlenmiş bir aç kapa anahtarı olabilir kontrol ediniz, yinede çalışmıyor ise cihaz arıza yapmış demektir Avcılar Tv Servisi teknik servisten yardım isteyebilirsiniz.

Çalışıyor ama herhangi bir yayın alamıyorum (sinyal yok yazısı çıkıyor)

Bu sorun birçok nedenden kaynaklanıyor olabilir ve arıza olasılığı çok düşüktür bunun için teknik servise başvurmadan yapmanız gerekenler var, birincisi anten girişinden izliyorsanız anten kablonuz un hem duvar hemde televizyona giriş noktalarını kontrol etmelisiniz sorun bundan kaynaklanmıyorsa ayarlar kısmından tekrar yeni kanal arama bölümüne girip tekrar kanalları taratmalısınız.

Sorununuz hala devam ediyorsa komşularınızdan aynı sorunu yaşayan olup olmadığını öğreniniz çünkü kablo tv kullanıyorsanız merkezden yayın kesilmiş olabilir, Bu saydıklarımızın tümünü kontrol ettikten sonra hala yayın alamıyorsanız tuner girişinde bir problem olabilir. Ve Avcılar Tv Servisi çağırmanız için bir sebeptir.

Lcd, Led televizyonun ekranına bir cisim çarptı ve ekranda ufak çatlaklar meydana geldi (ekran kırılması)

Cisim çarpmasından etkilenen modeller lcd ve led lerdir ekranları likid kristal oldukları için çok hassastırlar ve en ufak darbelerde bile kırılabilir veya çatlayabilirler, plazma ekranlarının önünde ise ekstra bir cam koruyucu mevcuttur ve camın kırılma olasılığı lcd ve ledlerin ekranlarına göre çok daha sağlamdır.

Ekranı zarar görmüş cihazı tamir ettirmek çoğu zaman yeni bir televizyonun maliyeti ile aynı hatta dahada yüksek maliyetlere çıkabilmektedir. Bu yüzden bu durumda bir cihazınız var ise atıp yenisini almanız sizin için daha iyi olacaktır.

televizyonun yarısı gösteriyor diğer yarısı karanlık

Lcd, led, tüplü, projeksiyon, plazma tümünde meydana gelebilecek sorunlardan bir tanesidir bu arıza lcd lerde meydana geldiğinde t-con kart yada panel yani ekranın kendisinden yapma olasılığı yarı yarıyadır t-con kart arızası ise tamiri mümkündür ancak panelden kaynaklanıyorsa maliyeti yüksek olacağından yenisinin alınması daha iyi bir seçim olacaktır, Led modeller içinde yukarıda yazdıklarımız aynen geçerlidir, Tüplülerde ekranın yarısının göstermemesinin sebebi ise vertikal (dikey saptırma) katından kaynaklanmakta olup arızanın çözümü genelde birçok tamir servisleri için basittir,

Projeksiyonlarda mantık olarak tüplülerle aynı prensiple çalışan cihazlardır ve tüplüler için yazdığımız çözümle aynıdır, Plazmalarda ise durum biraz daha farklıdır sık rastladığımız arızalardan bir tanesidir, arıza genellikle y-sus adıyla geçen karttan kaynaklanmaktadır ve kartın yenisi ile değişmesi ile arızanın çözümüne ulaşmış oluyoruz, plazmalara bu arızayı verdiren bir diğer kart ise bufer kartıdır bu kart genelde iki parçadan oluşur biri üst diğeride alt ve arıza yapan kart yenisi ile değiştirildikten sonra sorun ortadan kalkar

Avcılar Tv Servisi

Televizyon bir müddet çalıştıktan sonra kapanıyor

Eğer bir süre çalışıp kapanıyorsa öncelikle menüden özelikler kısmına girip kapanma saati ayarlarının açık yada kapalı olduğunu kontrol etmelisiniz eğer açık konumdaysa kapalı konuma getiriniz, Sorun burdan kaynaklanmıyorsa devrelerinden bir tanesi aşırı ısınıyor ve daha fazla zarar görmemesi için otomatik olarak kendini kapatıyordur, böyle bir durumda Avcılar Tv Servisi çağırmanız yerinde olacaktır.

Tv ekranının bazı yerlerinde yukarıdan aşağıya dik çizgiler oluştu

Müşterilerimiz bizi arayıp böyle bir şikayette bulunduklarında öncelikle lcd, led mi yoksa plazma tv mi olduğunu sorarız, nedeni lcd yada led ise ekrandan kaynaklanıyordur ve boşu boşuna servis çağırıp servis ücreti ödememelerini söyleriz, yok eğer plazma ise ekrandan kaynaklanıyor olabilmesine karşın bufer kartlardan da yapabilme olasılığı yüksektir, Avcılar Tv Servisi çağrılması gerekir.

TV ekranında yatay çizgiler var

Ekranda yatay çizgiler meydana gelmesi televizyonunuzun crt yani tüplü modellerden ise vertikal dikey saptırma katından kaynaklanan bir arızadır, plazma model bir cihaz ise bufer katındandır düşük bir ihtimalde olsa ekrandan da yapabilir, lcd veya led ise ctrl kartı veya ekranın kendisinden kaynaklanıyordur, bu tip bir arızanın giderilmesi tüm modellerde ortalama bir tamir maliyeti çıkaracaktır

Avcılar Tv Servisi

tv bir zaman çalıştıktan sonra ses kalıyor ekran kararıyor


Bu arıza en çok lcd,lerde meydana gelmektedir nedeni panel aydınlatmasını sağlayan flöresanlara güç üreten invertör devresinin aşırı baskıya maruz kalıp inverter trafolarından birinin bozulmasından kaynaklanması, yada flöresan lambalarından bir tanesinin yanmasıdır, tamiri mümkün ve bu tarz arızalar için yedek parça stokumuz mevcuttur.

Televizyonun dış ekranında çizikler var bu çizikler giderilebilirmi

Ekranın yüzeyinde oluşan çiziklere herhangi bir müdahalede bulunmamız söz konusu değildir, eğer çok rahatsız edici değilse bu şekilde kullanmanızı tavsiye ederiz aksi durumda çok maliyetli bir iş olup ekranın tamamıyla yenilenmesi gerekir.

Televizyon çalışıyor ama ekranda karıncalanmalar var

Karıncalanma birçok sebepten meydana gelebilir, öncelikle normal anten yada kablo tv kullanıyorsanız sorun büyük bir olasılıkla kablo bağlantılarından kaynaklanıyordur, çözüm için kablo tv servisini aramanız gerekir. Ama bazı durumlarda televizyonunuzun kendisinden de kaynaklanabiliyor TV’den kaynaklı bir durumda tüplü modellerden ise tuner devresinden kaynaklanır yok eğer lcd ise ctrl kartından yapar,plazma kullanıyorsanız bu sorun y-sus kartından bulunan elektrolitik kondasatörlerin değerlerinin değişmesinden ileri gelir, bu sorunun düzeltile bilmesi için cihazınızın Avcılar Tv Servisi merkezine alınması gerekir.

Avcılar Tv Servisi

Televizyon çalışırken aşırı ısınıyor

Özelikle Bu konuyla alakalı plazma kullanıcılarından çok şikayet alıyoruz plazmaların ortalama güç tüketimleri diğer modellere göre çok fazladır , örnek vermek gerekirse lcd ortalama güç tüketimi 150 watt civarındayken plazmanın güç tüketimi ise 350 watt civarında olabiliyor. Bu nedenle çalışırken 350 wat gibi bir gücü harcayan cihazın dışarıya ısı yayması çok normaldir.

Tv çalışırken arkasından cızırtı sesi geliyor

Cızırtı sesi genelde cihazın besleme bölümünden kaynaklanan bir durumdur bu ses beslemede bulunan bobinlerden herhangi birinin zayıflaması sargılarının gevşemesi bobin üzerinde bulunan nüvelerin aralarının açılması lehimlerinin zamanla ısınmadan dolayı iyi temas etmemesinden kaynaklanır.

Arızanın giderilmesi bobinlerin yenisi ile değişmesi ile mümkün olur, bir diğer neden ise özelikle 2003-2007 yılları arasında üretilen plazma TV’lerin daha iyi soğutulması için plazmaların içine yerleştirilen fanların zamanla tozlanması yada zayıflamasından dolayı fanların ses çıkarmaya başlamalarından kaynaklanabilmektedir.

tvnin hoparlöründen normal ses ile birlikte cızırtı sesi geliyor

Bilinen tüm marka model televizyonlarda sık sık rastlanan bir durumdur genelde televizyon ile uydu alıcısı arasında kullanılan skart kablosunun kalitesiz olmasından dolayı bu sorunla karşılaşılır, böyle bir sorun yaşanmaması için piyasada çok kaliteli kablolar bulmak mümkündür fiyatları kalitesiz kablolara göre biraz pahalıdır ama sorunun çözümü içinde yapılması gereken budur.

Televizyon ekranı çok geniş kanal logolarını göremiyorum

Aslında bu bir arıza değildir format ayarlarıyla ilgilidir, format ayarları tüm yeni nesillerde mevcuttur, ve kumanda üzerinde format tuşu mevcuttur bu tuş bir çok şekilde veya isimde yazılmış olabilir,

örneğin bazı modellerde 16/9 , 4/3 ,wide, zom, yada değişik şekiller olabilir bu tuşlarla televizyonunuzu istediğiniz formata alabilirsiniz. Kumanda üzerinde bu tuşu bulamamanız durumunda menüye girip menüden görüntü yada resim ayarları kısmına da girip format değişikliğini yapabilirsiniz.

Avcılar Tv Servisi

Tv her iki yandan veya üstlerden dar gösteriyor

Bu durum yine az önce yukarıda bahsettiğimiz format ayarındandır ama bızı durumlarda yayın kanalının özeliğindende kaynaklanabiliyor genellikle sinema filmi izlendiğinde filmin kendi format ayarından ileri gelebilmektedir.

Tvnin ön kırmızı işığı yanıyor ama açmaya çalıştığımızda açılmıyor

Hem lg hemde samsung ta görülebilen bir durum, Öncelikle kumandayı kontrol etmeniz gerekiyor kumandanızın pillerini değiştirip yine açmaya çalışın açılmıyorsa kendi üzerindeki tuşlardan açmaya çalışın tabi çocuk kilidini daha önceden aktifleştirmediğinizi varsayıyoruz, tv kumandanızın bozulduğu ve tuş kilidinde devreye soktuğunuz zaman açmanız mümkün olmayacaktır,bunun için Avcılar Tv Servisi ne vermeden önce kumandanızı bir tamirciye götürüp bozuk olup olmadığını kontrol ettirmeniz sizin açınızdan faydalı olacaktır.

kendi kendine kanal değiştiriyor ses yükseltip alçaltıyor,menüye girip çıkıyor,kapanıp açılıyor vs

Bu durum genelik ile uzun bir süre çalışmadığı zaman meydana gelir tuş takımının nemlenmesinden kaynaklanan bu sorun için bir müddet çalıştırılıp nemin rutubetin kuruması beklenir , hala aynı sorun devam ediyor ise bir servis çağırmak zorunda kalabilirsiniz, nadirde olsa ana kartındada arıza olabilir.

Avcılar Tv Servisi

Televizyondan yanık kokusu geliyor

Koku gelmesi durumunda elektrik ile olan bağlantısını kesip bir daha çalıştırmamanızı öneririz çünkü yangına sebebiyet verebilir. Arka aydınlanmayı sağlayan inverter devresinde bulunan kapasitörlerin aşırı ısınmasından meydana gelen bir arızadır.

Tv normal çalışıyor ama ekrandaki yazı ve logolar yamuk

Genelikle tüplü (crt) tv modellerinde sık rastlanır cihazın dikey saptırma veya yatay saptırma katında meydana gelen bir arızadır, arızanın giderilmesi düşük bir maliyet ile mümkün olabilmektedir.

Tv ekranında iki ayrı yayını üst üste binmiş olarak görülüyor

Eğer tv anten bağlantısı ile seyrediliyorsa gelen tv yayınlarının birbirleri ile çakışma ihtimali yüksektir çözüm için bir anten teknisyeni çağırmanız gerekebilir. Tv,yi skart yada hdmi den seyrediyor ve yine bu sorun var ise televizyonunuzda arıza var demektir, bu arızanın maliyeti tv model ve arızalan kartın durumuna göre değişiklik göstermektedir.

Televizyonda kanal değişimi yapıldığına bir önceki kanalın logoları ekranda gözükmeye devam ediyor

Plazma televizyonlarda çok sık rastladığımız arızalardan bir tanesidir. Plazmanın y-sus kartında meydana gelen bir arızadan kaynaklanmaktadır, ancak kartın tamiri sağlıklı randıman vermemesinden dolayı arızanın giderilmesi için y-sus kartının yenisi ile değişmesi ile arızanın giderilmesi sağlanmaktadır. Panelin çok çalışmasından da panel ömrünün bitmesi ile bu arıza ile karşılaşılır . yukarıda yazdıklarımızı dikkatli bir şekilde okuduysanız televizyonda panel değişiminin maliyeti yüksek olduğundan yeni bir tv almanız daha yerinde bir karar olacaktır.

Avcılar Tv Servisi

Tv yayınları ekranda donuyor

Ekranda yayın donması özelikle uydu yayını seyrediyorsanız yayın aldığınız kanalın sinyal seviyesinde meydana gelen düşüşler ile alakalı olabilmektedir, böyle bir sorunun haledilebilmesi için size en yakın uydu servislerinden birini çağırmanız gerekir. Lcd televizyonlarda t-con kartının arızalanması ile yine ekranda donmalar meydana gelebilmektedir, t-con kartı hariç panelinde arıza yapmış olasılığı vardır.

Kullandığım televizyon için en uygun askı aparatını nasıl seçebilirim

Piyasada çok değişik ebatlarda ve kullanılan yere göre değişik askı aparatları mevcuttur, öncelikle tv sabit bir duvara mı , tavana mı, sağa sola yukarı aşağı çevrilebilecek mi bunda karar vermelisiniz, daha sonra askı aparatı alacağınız zaman Avcılar Tv Servisi personellerine anlatmanız gerekir, Ona göre size en uygun askı aparatını vereceklerdir.

Televizyonumu duvaramı yoksa kendi ayakları üzerindemi kurmalıyım

Buna kendiniz karar vermelisiniz ama televizyonunuzu seyrettiğiniz yeri sık sık değiştiriyorsanız kendi ayakları üzerinde kullanmanız daha uygun olacaktır, çünkü duvara monte ettiğiniz bir cihazın yerini değiştirmek basit bir işlem değildir.

Tv ekranını ıslak bez ile sildim sonrasında görüntü gitti ses kaldı,veya hiç açılmamaya başladı

Elektronik cihazların en büyük düşmanı nem ve sudur , cihazın içine tek bir damla suyun bile girmesi tvnizin arızalanması için yeterlidir. Televizyonunuzu illa ıslak bezle silecekseniz silme işlemi sırasında ve ardında en az 24 saat çalıştırmamanız gerekirki herhangi bir arızaya sebebiyet vermeyesiniz. Ama yinede en sağlıklısı tv yüzeyini kuru ve yumuşak bir bez ile silmenizdir.

Avcılar Tv Servisi

Televizyonumu ortalama günde kaç saat çalıştırabilirim

Bizim deneyimlerimize göre cihazınızı hiç kapamadan en fazla 8 saat açık kalmasını öneriyoruz, daha fazla saat seyredecekseniz arada cihazınızı kapatıp yarım saat kadar dinlendirdikten sonra çalıştırmanız televizyonunuzun sağlıklı çalışabilmesi için önemlidir.

Tv çok çalıştığında herhangi bir zarar görürmü

Bir önceki satırda da yazdığımız gibi çok fazla çalışması cihazınızın sağlıklı çalışmamasına sebebiyet verir. Eğer lcd tv kullanıyorsanız lcd TV’lerin aydınlatılmasında kullanılan flöresanların aşırı ısınmasından dolayı flöresanların hemen önünde beyaz renkte plastik bir malzeme vardır bu plastik malzeme flöresanların ısısıyla zamanla solmakta olup TV’nin ekranında içten leke gibi gözükmeye başlar.

tv sık sık açılıp kapatıldığında herhangi bir sorun yaşanırmı

Sık sık açılıp kapatılıan herhangi bir tv elbette cihaz içerisindeki elektronik devrelere zarar verir, özelikle power kontrol ünitesinin zarar görme olasılığı yüksektir. Onun için televizyonu sık sık kapatıp açmaktan kaçınmanız gerekir.

Avcılar Tv Servisi

Televizyonu elektrik prizine taktığım anda evdeki elektrik şartelleri atıyor

Böyle bir durum nadir meydana gelir çünkü tüm marka ve modellerin içerisinde devreleri korumak amacıyla elektrik sigortası mevcuttur televizyonun içerisinde herhangi bir arıza meydana geldiğinde direkt olarak bu sigorta atar ve cihaz içerisindeki devrelerin elektrik ile olan bağlantısı kesilmiş olur, evin elektrik sigortalarının atmasının sebebi ise cihaz eğer daha önce bir servise gitmiş ise kendi orijinal sigortalarının yerine daha yüksek amperde bir sigortanın takılmış olmasından meydana gelebilmesi yüksek bir ihtimaldir, cihazın sigortası atmadığı için evin sigortaları atmış oluyor.

televizyonun sigortası attı yenisini takınca yeniden çalışırmı

Elektronik cihazların tümünde sigorta devresi mevcuttur, bu sigorta devresinin tv içerisine yerleştirilmesinin nedeni elektronik devrelerden herhangi birinde bir sıkıntının meydana gelmesi durumunda cihaza daha büyük bir zarar vermemesi için elektrikle olan bağlantısını kesmektir, ayrıca sigorta olmaması durumunda tv içerisinde bozulzn devrenin aşırı ısınması nedeni ile yangına bile sebebiyet verebilir. bu nedenledir ki hiçbir elektronik cihazın sigortasının kendiliğinden cihazda herhangi bir sıkıntı olmadan atması mümkün değildir.

televizyonumun şu şu özellikleri var örneğin 3d,smart,dijital yayın, vb ne işe yararlar

Televizyonunuz ile ilgili öğrenmek istediğiniz her şeyi TV kataloğundan bulabilirsiniz, elinizde katalog olmadığı durumlarda üretici firmanın İnternet adresine girip oradan da televizyonunuz hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Tüplü televizyonlarda renkler gök kuşağı gibi oldu, renkler karıştı

tv arızanız içerisinde ptc dediğimiz ve tv ilk açıldığında bir an devreye girerek tv tüpünün her tarafına eşit bir şekilde elektromanyetik bir dalga yayar, bu parça bozulduğunda işlevini gerçekleştiremez ve renk karışıklığı meydana gelir, bazende televizyonu devamlı kumandadan kapadığınızda ptc devreye girmez ve yine aynı renk karışımı olur, çözüm için televizyonu anahtardan kapayıp yarım saat sonra açmanız durumunda renklerin düzeldiğini görebilirsiniz.

Kullandığınız elektronik cihazlarınızla ilgili birkaç bilgi daha verelim

Yağmurlu özelikle gök gürültülü havalarda cihazlarınızı açmanız televizyonlarınıza zarar verebilir, özeliklede çatıda tv anteni kullananlar için bu daha ciddi bir durumdur, şimşeklerin yaydığı elektrik dalgaları bu tür parabol antenleri etkiler ve antenden tv ye giden kablo üzerinden televizyon ada iletip cihazı bozar, bir diğer dikkat etmeniz gereken elektriğin dalgalanması durumlarıdır yani voltaj düşüp yükselmeleri böyle zamanlarda televizyonunuzun elektrik ile olan bağlantısını kesmeniz yerinde bir karar olucaktır, arada olsa karşılaştığımız tv arızalarından bir taneside televizyonun klimanın hemen altında duvara monte edilmesi ,klimanın altına çalışan televizyona klimadan damlayan ufak bir su damlacığı bile televizyonun bozulması için yeterli oluyor, tv,yi klima altına kurmamanız bunun için önemlidir.

Tv uzun bir zaman çalıştırmayacaksanız nemli ve rutubetli ortamda bekletmeyin mümkünse jelatin veya hava geçirmeyecek naylonla iyice sarıp kuru bir ortamda bulundurmanızdır. Cihazınızı bulunduğu ortamdan alıp başka bir yerde kullanacaksanız özelikle kış aylarında ve yağmurlu havalarda arabayla bir yerden başka bir yere götürecekseniz götürdüğünüz yerde hemen çalıştırmayın 2 hatta 3 saat ortamda bekletin, nedeni dışarıdayken tv nemlenmiş olabilir ve o durumda çalıştırdığınız anda bozulma ihtimali vardır

Avcılar Tv Servisi

Sektörün Lider Bir Firması Konumunda Olan Ve Tüm Televizyon Modellerinde Yaşanan Arızaları Profesyonel Bir Şekilde Çözebilen Avcılar Tv Servisi, Engin Bir Kariyer Geçmişine Sahiptir. Samsung Ve Beko Gibi Ünlü Markalar Tarafından Üretilen Televizyon Modellerinde, Gerek Teknik Açıdan, Gerekse Kullanıcı Hatası Bakımından Arızalar Yaşanabilmektedir. Ayrıca Bu Tür Arızaların Çözülebilmesi Için Alanında Uzman Elektronik Teknikerlerine Ve Yeteri Düzeyde Bilgiye Ihtiyaç Duyulmaktadır. Aksi Halde Yanlış Yapılan Işlemlerden Dolayı Hali Hazırda Arızaları Olan Televizyonlarda Başka Sorunlar Ile De Karşılanabilir.

Avcılar Tv Servisi Ise, Bugüne Kadar Çözmüş Olduğu Arızalar Ve Uzun Süredir Aynı Sektörde Hizmet Vermesi Nedeni Ile Gelişmiş Bir Bilgi Ve Birikime Sahiptir. Bu Birikim Sayesinde Tüm Televizyon Modelleri Kısa Bir Süre Içerisinde Eski Kalitesine Dönmesi Ve Sorunun Bir Daha Yaşanmaması Için Kalıcı Bir Şekilde Çözülmesi Sağlanmaktadır. Avcılar  Tv Servisi Alanında Uzman Bir Ekibe Sahiptir. Bu Ekip Farklı Zaman Dilimlerinde Eğitimler Geçirilmekte Ve Gelişen Teknolojiler Ile Üretilen Televizyon Türleri Hakkında Bilgi Sahibi Olması Sağlanmaktadır

Avcılar Tv Servisi

Lider Ve Kurumsal Kimliği Ile Hizmet Veren Avcılar Tv Servisi Müşterine Ekonomik Fiyat Garantisi Sunmaktadır. Tüm Televizyonlar Hassas Makineler Ile Kontrol Edilmekte Ve Arıza Tespit Çalışmaları Bilirkişiler Tarafından Yapılmaktadır. Televizyon Modelleri, Servisin Depolarında Güvenli Bir Şekilde Sağlanmakta Ve Çevresel Faktörlerden Dolayı Zarar Görmesi Engellenmektedir. Hastane, Okul Ve Alışveriş Merkezlerinde Kullanılan Televizyonlar Maddi Açıdan Oldukça Pahalıdır. Bu Tür Televizyonların Arızalanması Ve Görüntü Vermemesi, Kuruma Ciddi Zararlar Yaşatmaktadır.

Avcılar Tv Servisi , 50 Inç Ve Üzeri Televizyonlar Bile Profesyonel Bir Şekilde Tamir Edilmektedir. Ayrıca Firma Tarafından Kullanılan Ve Değişmesi Gereken Tüm Parçalar Bire Bir Orijinal Olup, Üretici Firma Tarafından Yollanmaktadır. Bu Sayede Televizyonun Çalışma Kalitesi Arttırılmakta Ve Aynı Arızanın Tekrar Yaşanması Engellenmektedir. Ürünlerin Servise Götürülmesi Veya Tamiri Tamamlanan Televizyon Modellerinin Müşteriye Tekrar Geri Teslim Edilmesi Sırasında Kullanılan Araçlar Ise, Avcılar Tv Servisi Tarafından Özenle Temin Edilmektedir. Ayrıca Bu Araçlar Sektöre Uygun Olmakla Beraber, Taşıma Işlemlerinde Ürünlere Zarar Gelmesini De Engellemektedir.

Avcılar Tv Servisi

Avcılar Arçelik Tv Servisi,Avcılar Ariston Tv Servisi,Avcılar Axen Tv Servisi,Avcılar Beko Tv Servisi,Avcılar Lg Tv Servisi,Avcılar  Panasonic Tv Servisi,Avcılar  Philips Tv Servisi,Avcılar  Regal Tv Servisi,Avcılar Samsung Tv Servisi,Avcılar Vestel Tv Servisi,Avcılar Televizyon Tamircisi, Avcılar TV Servisi, Avcılar  Tv Tamiri, Avcılar Televizyon Servisi, Avcılar Televizyon Tamiri, Ses var Görüntü Yok Arızası Nedeni Nedir,Avcılar Led tv Tamiri Fiyatları, Avcılar  Televizyon Tamircisi Telefon numarası, Avcılar TV Tamiri-Televizyon Tamiri, Avcılar Tv Tamircisi, Avcılar Televizyon Tamir Servisi, Avcılar Televizyon Tamiri Servisi, Avcılar  Televizyon Tamir, Avcılar Tv Arıza, Avcılar tv hastanesi, Avcılar  Tv Servsi, Avcılar lcd tv tamiri, Avcılar led tv tamiri, Avcılar  TV LCD LED QLED Tamiri

Avcılar Televizyon Tamircisi, Avcılar TV Servisi, Avcılar Tv Tamiri, Avcılar Televizyon Servisi, Avcılar Televizyon Tamiri, Avcılar led tv tamiri, Avcılar Axen TV Servisi, Avcılar Panasonic TV Servisi, Avcılar Ses var Görüntü Yok Arızası Nedeni Nedir, Avcılar Led tv Tamiri Fiyatları, Avcılar Televizyon Tamircisi Telefon numarası, Avcılar TV Tamiri-Televizyon Tamiri, Avcılar Tv Tamircisi, Avcılar Televizyon Tamir Servisi, Avcılar Televizyon Tamiri Servisi, Avcılar Televizyon Tamir, Avcılar Tv Arıza, Avcılar tv hastanesi, Avcılar Tv Servsi, Avcılar lcd tv tamiri, Avcılar TV LCD LED QLED Tamiri, Avcılar Arçelik Tv Servisi, Avcılar Ariston Tv Servisi, Avcılar Beko Tv Servisi, Avcılar Lg Tv Servisi, Avcılar Philips Tv Servisi, Avcılar Regal Tv Servisi, Avcılar Samsung Tv Servisi, Avcılar Vestel Tv Servisi